NOVÉ TITULY VE FARNÍ KNIHOVNĚ

Farní knihovna v domě U sv. Martina v Holešově nabízí k zapůjčení nové knižní tituly. Mimo jiné se můžete začíst do následujících knih:

Kristýna Plíhalová – Encyklopedie dobrých skutků

-          knížka pro nejmenší, taková malá obrázková příručka, jak dělat dobré skutky. Abecední seznam několika způsobů, jak překročit vlastní touhy a potřeby a udělat něco dobrého pro své okolí.

I zvíře mělo více útrpnosti než člověk (Paměti patera Františka Štveráka, vězně nacistického a komunistického režimu)

„Přes zamalované okénko, do něhož jsme vyškrábali malý otvůrek, vidím toto: ruský voják ukazuje esesmanovi-lékaři těžkou ránu na zádech. Byla to rána od bajonetu, který mu vrazil doprovázející esesman při transportu do zad. Rána opravdu strašná a voják-zajatec žádal ošetření. Lékař, kouře cigaretu, se smál a potom vojáka nakopl, ten se převalil a více již ze země nevstal. A prosím, to udělal lékař! A splnila se slova Písma svatého: I zvíře mělo více útrpnosti než člověk. Přišel esesmanův pes a lízal jeho rány maje více soucitu a milosrdenství.“

Monika Poledníková – Bylinkové recepty

Jak využít bylinky v domácnosti? Knížka nabízí vše, co se může v běžném životě hodit.

Gregory Boyle – Kérky na srdci

„Myslím, že jsem byl ve čtvrtý třídě,“ začne. „Přišel jsem domů. Poslali mě domů uprostřed vyučování. Dostal jsem se ve škole do nějakýho průseru, nepamatuju se, co to bylo. Když jsem přišel domů, táta tam byl. Skoro nikdy tam nebejval. Zeptal se: „Proč tě poslali domů?“ a protože mě táta dycky seřezal, řekl jsem mu: „Když ti to řeknu, slib mi, že mě nepraštíš.“ On jen řekl: „Jsem tvůj táta, samozřejmě, že tě nepraštím.“ A tak jsem mu to řekl.“

Rigo přestane vyprávět. Začne plakat a ve chvilce kvílí a houpe se dopředu dozadu. Vezmu ho kolem ramen. Je k neutěšení… Jakmile zas může trochu mluvit, vysouká ze sebe: „Zmlátil mě… kovovou tyčí, … zmlátil mě… tyčí!“

Radek Tichý – Breviář pro začátečníky i mírně pokročilé

Breviář – jinak také denní modlitba církve nebo liturgie hodin – je krásnou mozaikou, jejíž jednotlivé kamínky tvoří žalmy, písně, biblická čtení, orace, texty církevních otců, antifony a prosby. Vše je harmonicky uspořádáno podle denní doby, svátku i církevního období. Pro mnohé je ale breviář neproniknutelný rébus…

Chcete se v breviáři vyznat a modlit se ho spolu s celou církví? Knížka Radka Tichého přichází na pomoc úplným začátečníkům i těm, kdo ho sice odříkávají, ale už jim zevšedněl. Dejte se pozvat k pravidelné a krásné modlitbě – zakusíte díky ní lásku našeho Pána, kterou pak budete schopni dávat dál.

Knihovna je otevřena každou středu od 15 do 17 hod. a v pátek od 15 do 17.30 hod.